Събития

Скъпи приятели, тази година фестивалът ще бъде със свободен достъп и няма да има конкурсен характер.

Арт Пленер / Скулптура
25 - 30.08.2020 г.

5-дневен Симпозиум на тема: Балканско изкуство.

24.08. 

10:00 ч. — Пристигане и настаняване на резидентите.

12:00 ч. — Обиколка на селото и запознаване на резидентите с материалите. 

25.08 – 29.08.

Концепция, работа и финализиране (инсталиране)

30.08. 

12:00 ч. — Открита изложба


Кино Надпревара
21-28.08.2020

Тази година всеки ще може свободно да заснеме къс филм (5-7 мин.) на място – по време на фестивала или от всяка точка на света. 

Темата, която за първи път имплементираме е: co-vision. 

В регламента сме заложили два стила: документален и игален филм. 

Всеки ще може да участва в режисурата, заснамането и монтажа, независимо от неговото ниво и техника (допустимо е заснемането с телефон или друг вид непрофесионална техника). 

Заснетите филмчета трябва да бъдат изпратени на и-мейл адрсът ни до 27.08.2020 г. Ще бъдат прожектирни всички селектирани филми, а победителите ще  бъдат поканени и обявени на 28.08.2020 г.за откриването на фестивала. 

ОТКРИВАНЕ
28.08.2020
(Петък)

19:00  ч. — Официално откриване: Представяне на официалните гости, програмата на фестивала, благодарствени писма и мини концерт. 

21:00 ч. – 22:30 ч. — Късометражно (българско) кино 

22:45 ч. — Тържествена заря

23:00 ч. – 03:00 ч. — Музика на открито със спец. гости: DJ Chichanes, DJ Marski, DJ NRG D, DJ Moevv

 

ФЕСТИВАЛНА ПРОГРАМА
29.08.2020
(Събота)

10:00 ч. – 17:00  ч. 

   — Открита сцена: Индивидуални прояви (танци, песни, стенд-ъп комеди, колективи, народно веселие, рецитал и други)

   — Арт работилници (за деца и възрастни) 

   — Отрити изложби (био производство, изобразително изкуство, скулптура и други)

   — Семейни игри (кър, народна топка, скачане с чували, теглене с въжета, надбягване с яйца, надуване на балони, боча и много други)

   — Настолни игри (шах, табла, дама, карти и  не се сърди човече)

   — Открита спортна зона със свободен достъп (плажен волейбол / плажен футбол, бадминтон / федербал и тенис на маса)

 

18:30 ч. – 20:30 ч. — Русиване на по чаша вино (за аматьори и любители) 

21:00 ч. – 22:30 ч. — Късометражно (европейско) кино 

23:00 ч. – 03:00 ч. — ЗАКРИВАНЕ НА ФЕСТИВАЛА — Музика на открито със спец. гости: FOGG, Dj Svetlio, Bombata,  Dj Alphabet, Rap & Chuk, A Leko, Golemia AMG, Darena

 

Нашите партньори

Горна малина

UFO
Studios

N-RGY
crew

Театър ВЕнда

Арт школа
терпсихора

Институт
Балаши

АМБ

АПБНБ

Михалково

КОМ

ядки евразия